Orszak Trzech Króli

2013-01-07

„Kolędy – lepiej śpiewać niż słuchać, lepiej razem niż samemu” – pod takim hasłem odbył się pierwszy w Będzinie Orszak Trzech Króli, który wyruszył spod kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Będzinie.

Pomimo niekorzystnej pogody jedyny w Zagłębiu Orszak Trzech Króli przyciągnął prawdziwe tłumy. 6 stycznia ulicami Będzina przemaszerowało przeszło tysiąc osób. Taka frekwencja to ogromny sukces organizatorów.

Orszak Trzech Króli to największe uliczne jasełkach w Europie. Ten zorganizowany w Będzinie cieszył się zainteresowaniem zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Razem z trzema królami, tworząc orszaki: afrykański, azjatycki i europejski spod kościoła NSPJ w Będzinie wyruszyli członkowie Będzińskiego Klubu Rowerowego Ghosthbikers. Jako uczestnicy orszaku miłośnicy dwóch kółek zadbali również o odpowiednie stroje.

Orszaki Trzech Króli przeszły w niedzielę nie tylko ulicami Będzina, łącznie zorganizowano je w 94 miastach w całej Polsce. Warto przypomnieć, że obchodzone 6 stycznia Święto Trzech Króli to początek karnawału, którego zakończeniem są ostatki przed Środą Popielcową, rozpoczynającą Wielki Post.

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress