Jak ratować spod lodu

2013-01-21

W sobotnie przedpołudnie nad zalewem w Rogoźniku doszło do wypadku. Pod mężczyzną spacerującym po zamarzniętym zbiorniku wodnym załamał się lód.

Taka informacja podana w mediach w okresie zimy, gdy przychodzi nagłe ocieplenie nikogo nie powinna dziwić. Na szczęście do żadnego wypadku nie doszło, a prezentowane zdjęcia to jedynie pokaz ratownictwa lodowego w wykonaniu ratowników WOPR.

Zorganizowane w Rogoźniku szkolenie z zakresu „Ratownictwa Lodowego” dostarczyło wiedzy i umiejętności, które są niezbędne do ratowania ludzkiego życia w sytuacjach bardzo trudnych.

Ratownicy WOPR w trakcie pokazu wyjaśniali jak się zachować, gdy zamarznięty zbiornik wodny nagle zaczyna pękać pod naszymi stopami, albo gdy na naszych oczach ktoś wpadnie pod lodową krę?

W trakcie sobotnich pokazów osoby zebrane nad zalewem w Rogoźniku mogły również zobaczyć jak wygada akcja ratownicza z udziałem specjalnie wyszkolonych psów. Kierownik drużyny WOPR Rogoźnik na zakończenie zaprezentował też zebranym jak wygląda morsowanie w przerębli.

Jak widać zima, nawet tak mroźna jak obecnie, nie dla każdego jest straszna. Kąpiel w lodowatej wodzie może sprawiać wiele przyjemności, wystarczy odpowiednie przygotowanie oraz wyobraźnia, dzięki której jesteśmy dużo ostrożniejsi.

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress