Ruchy Palikota

2013-01-30

Krótko, mało konkretnie, choć też jednak z właściwym sobie urokiem – w ten sposób Janusz Palikot w kwietniu ubiegłego roku dziękował zagłębiowskim wyborcom za poparcie jego partii w ostatnich wyborach parlamentarnych. Ówczesna wizyta Palikota w Dąbrowie Górniczej wzbudziła duże zainteresowanie. Na spotkaniu byli obecni głównie młodzi zwolennicy jego partii, wypowiadający się o przyszłości Ruchu Palikota z dużą wiarą i też przekonaniem, że to faktycznie nowa jakość w polskiej polityce.

Młodzi ludzie to jedno, ale stopniowe zdobywanie terenu Zagłębia to także przyjmowanie w swoje szeregi znanych lokalnych polityków. W połowie zeszłego roku Ruch Palikota zasilił Witold Klepacz, wieloletni działacz SLD. W ostatnim czasie pomarańczowe barwy przywdziali też dwaj radni powiatu będzińskiego, Adam Szydłowski i Henryk Postel, jak powszechnie wiadomo wcześniej wieloletni działacze PO. Adama Szydłowskiego pytaliśmy dlaczego akurat Ruch Palikota?

Zagłębiowski poseł Jerzy Borkowski zapowiada dalszą ekspansję, co oczywiście wróży kolejne polityczne transfery.

Tutaj pojawia się istotne pytanie – jaka jest linia polityczna Ruchu Palikota? Partii nowej i niezmiennie otwartej na przyjmowanie kolejnych znanych działaczy. Ale jak widać przyjmowanie ich z szeregów mówiąc kolokwialnie „od prawa do lewa”.

To jeszcze lekko prowokacyjnie pytamy Pana posła, czy Ruch Palikota mógłby zasilić ktoś z szeregów Prawa i Sprawiedliwości…?

A zatem stanowcze i przekonujące „nie!” dla członków PiS-u. Mimo wszystko jednak trudno nie oprzeć się wrażeniu, że ten wyrazisty pomarańczowy kolor czasem politycznie się rozmywa.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress