Sieć szybkiego internetu

2013-01-11

Władze polskich miast podążając za błyskawicznym rozwojem techniki dążą do umieszczenia w swoim mieście jak największej ilości hotspotów. Moda na publicznie dostępną sieć bezprzewodową dotarła również do Zagłębia Dąbrowskiego. Jak informuje dąbrowski magistrat już w 3 kwartale 2013 roku mieszkańcy Dąbrowy Górniczej będą mogli skorzystać z dobrodziejstwa sieci bezprzewodowej.

Możliwość sprawdzenia poczty elektronicznej, prognozy pogody, czy rozkładu autobusu w centrum miasta za pomocą telefonu bądź laptopa najbardziej cieszy młodych mieszkańców Dąbrowy Górniczej.

W ramach przedsięwzięcia pod nazwą „Rozwój społeczeństwa informacyjnego w Zagłębiu Dąbrowskim ” pojawią się nie tylko hotspoty. W oparciu o wybudowaną sieć będą wdrażane kolejne usługi.

Rozbudowa sieci miejskiego monitoringu ma nie tylko pomóc funkcjonariuszom w pełnieniu swoich obowiązków, ale przede wszystkim zwiększyć poziom bezpieczeństwa mieszkańców.

W dzisiejszych czasach rozwój społeczeństwa informacyjnego to niezwykle ważne zadanie przed jakim stają włodarze miast. W przypadku projektu realizowanego w Dąbrowie Górniczej budowana sieć ma zaspokoić potrzeby telekomunikacyjne mieszkańców na następnych 30 lat.

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress