XXI finał WOŚP

2013-01-14

Na ulicach, w szkołach, przed kościołami, czy w domach kultury. Wszędzie tam w minioną niedzielę, już po raz 21, zrobiło się czerwono od serduszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Również w Ośrodku Kultury w Będzinie-Grodźcu nie zabrakło osób chcących wesprzeć akcję Jurka Owsiaka.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Grodźcu już po raz 9. Podczas koncertu charytatywnego z udziałem uroczych maluchów każdy zainteresowany mógł wziąć udział w aukcji przedmiotów. Akcję można było też oczywiście wspierać w tradycyjny sposób, wrzucając pieniądze do puszki.

Ponownie w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy zaangażowało się I L.O. Im Mikołaja Kopernika w Będzinie. Jeden z organizatorów tutejszej akcji w dość niekonwencjonalny sposób zachęcał uczniów do udziału w orkiestrowej imprezie.

Grająca już od 21 lat Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz pierwszy zbierała pieniądze nie tylko na leczenie dzieci, ale także na poprawę warunków leczenia osób starszych. Jak co roku akcję wsparło wielu muzyków. W będzińskim Koperniku do orkiestrowego grania dołączył się m.in. zespół Trudno.

Punktualnie o godz. 20 w całym kraju wystrzelono „światełka do nieba”. Pokazy sztucznych ogni tradycyjnie już są kulminacyjnym punktem Finału, po którym następuje liczenie zebranych datków. Miejmy nadzieje, że i w tym roku padnie rekordowa suma podarowanych pieniędzy.

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+
  • Gdzieś będzie dostępny cały wywiad z najlepszym na świecie zespołem Truedno? :)

  • jackub

    No właśnie prośba do redakcji zespół nazywa się truedno a nie trudno przepraszamy że nie zdołaliśmy powiedzieć tego przed kamerą ale tak jakoś wyszło

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress