Dla Ani…

2013-02-25

„Dla każdego wędrowca podróż stanowi cel i sposób poznania. To okazja doświadczenia czegoś nowego, możliwość porównania swoich wyobrażeń z rzeczywistością i otwarcie swego wnętrza na nieznane” – to tylko fragment tekstu zapowiadającego wernisaż wystawy fotografii Anny Pasek pt. „Droga na północ”, prezentującej zdjęcia wykonane podczas wypraw do Skandynawii. Ania Pasek, podróżniczka, fotografka, a także doktorantka w Instytucie Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego zmarła tragicznie blisko 6 lat temu podczas wspinaczki na Mont Blanc. W 2008 roku z inicjatywy jej rodziny i najbliższych powstała fundacja zajmująca się propagowaniem bezpiecznych zachowań w górach.

Wernisażowi w będzińskim Pałacu Mieroszewskich towarzyszyły także aukcja zdjęć i pamiątek oraz wręczenie stypendium naukowych im. Anny Pasek. Na spotkaniu ponownie obecni byli również goście z Włoch, w tym prezes rady fundacji, Fabrizio Cozzi.

Już tradycyjnie gospodarzami otwarcia kolejnej wystawy prac Ani byli jej rodzice, Grażyna i Marek Pasek.

Przywołując jeszcze kolejny fragment tekstu zapowiadającego tegoroczną wystawę możemy powiedzieć o podróży, że „…wyraża trudności, niebezpieczeństwo, euforię, otwartość i radość płynącą z poznawania innych”. Dzięki każdej kolejnej wystawie oraz działaniom fundacji na pewno możemy choć trochę poznać Anię i jej największą życiową pasję.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress