Market kosztem parku w centrum

2013-02-08

W centrum Dąbrowy Górniczej już wkrótce ma powstać kolejny hipermarket. Pozwolenie na jego budowę wydały w grudniu ubiegłego roku władze miasta. Hipermarket ma powstać u zbiegu ulic Kościuszki i Sobieskiego przy C.H. Pogoria, w miejscu urokliwego parku, który tworzą wiekowe drzewa.

Wśród mieszkańców miasta prawdziwe poruszenie. Petycję przeciwko nowej inwestycji w ciągu zaledwie kilku dni podpisało w sieci już ponad 1400 osób.

Czy podpisywana przez mieszkańców miasta petycja wpłynie na zmianę decyzji w sprawie budowy kolejnego marketu nie wiadomo. Wiceprezydent Dąbrowy Górniczej, Henryk Zaguła mówi o konsekwencjach, jakie mogło by ponieść miasto gdyby uchyliło teraz pozwolenie na tą budowę.

Pomysł postawienia kolejnego marketu w centrum miasta zdecydowanie nie podoba się mieszkańcom. Oczywiście głównie ze względu na to, że z nową inwestycją wiąże się wycinka drzew, których w ścisłym centrum i tak jest już niewiele.

Jak udało nam się ustalić decyzja w sprawie wycinki drzew została już wydana. Władze Dąbrowy Górniczej w dość wątpliwy sposób starają się uspokoić mieszańców miasta.

Wykonanie nasadzeń zastępczych raczej nie przekona protestujących do słuszność budowy kolejnego marketu w ścisłym centrum miasta. Tym bardziej, że jak głoszą hasła promocyjne tutejszych władz, Dąbrowa Górnicza to „Dębowy świat”, miasto bardzo ceniące sobie swoje liczne walory przyrodnicze.

 

 

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+
  • Marysia

    Nie moge pojac, kto wydal taka decyzje, kto wogole taki projekt sprzedazy przedstawil? Dlaczego obywatele Dabrowy, ktorzy z parku korzystali na wiele sposobow nie zostali skonsultowani. Dlaczego w okregu przemyslowym wycina sie stare drzewa? Uwazam, ze powinno sie wszczac sledztwo w tej sprawie – po pierwsze by sprawdzic czy wszystko zostalo zrobione legalnie, czy nikt z wladz personalnie na tej decyzji nie skorzyustal, po drugie dlaczego dzialanie demokracji zalamalo sie w sprawie parku, dlaczego nie kosnultowano sie z osobami zainteresowanymi. To wstyd, to wstyd, ze osoby wybrane podjely taka niehumanitarna, ekologicznie zabojcza, moralnie haniebna decyzje. Uwazam, ze nazwiska wszystkich, ktorzy byli zamieszani w te tranzakcje powinny byc ujawnione w lokalnych i nie tylko lokalnych mediach. Maria Hrabowski

  • Kamyk

    Jeśli market tam powstanie mimo protestu mieszkańców, ludzie znienawidzą tą sieć sklepów i ten market będzie szybko musiał zwinąć interes z tego terenu. Niestety drzewa tak szybko nie odrosną. NIE CHCEMY kolejnego marketu kosztem niszczenia natury!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress