Nagrody starosty rozdane

2013-02-18

Powiat Będziński był zawsze miejscem styku wielu kultur. W swojej ponad 140-letniej historii był świadkiem współistnienia różnych narodowości, które wniosły w jego pejzaż bogactwo i różnorodność życia. Promując twórczość artystyczną władze powiatu każdego roku nagradzają tych, którzy są szczególnie aktywni i znani społeczności lokalnej, a także promują powiat w Polsce i poza jej granicami.

Władze powiatu będzińskiego nagrodziły w tym roku ośmiu laureatów. Wśród nich znalazł się nominowany przez Klub Radnych „Wspólny Powiat” Zespół Śpiewaczo-Kabaretowy „Od…Do”

Wśród tegorocznych nagrodzonych była także Wiesława Konopelska. Jak przyznaje laureatka Nagrody Starosty Będzińskiego, wręczona statuetka to dla niej prawdziwe wyróżnienie.

Mniejszym zaskoczeniem, ale równie dużym wyróżnieniem była nagroda, która powędrowała w ręce Elżbiety Kozak, nominowanej przez Wójta Gminy Bobrowniki.

Tuż po zakończeniu wręczania przez władze powiatu statuetek na scenie będzińskiego teatru pojawiła się Ewa Uryga, w której wykonaniu można było usłyszeć największe przeboje Whitney Houston.

Warto dodać, że podczas trwania uroczystej gali zebrano kilka tyś złoty. Cały dochód organizator zbiórki, Stowarzyszenie „Bądź z Nami” przekaże na zakup specjalistycznego wózka inwalidzkiego dla Oli Bednarczyk, cierpiącej na porażenie dziecięce.

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress