Nasz region – Nasze sprawy

2013-02-26

Minęło niespełna dwa miesiące 2013 roku, dwa miesiące, które pokazy jak wiele ciekawego, nierzadko też kontrowersyjnego dzieje się w naszym regionie. Już na początku roku informowaliśmy o rozłamie w lokalnej Platformie Obywatelskiej, partii, która przecież w całym kraju ma bardzo duże polityczne ambicje. Radni powiatu będzińskiego, Adam Szydłowski i Henryk Postel dziś są już jednak członkami Ruchu Palikota.

W styczniu nastąpiły także znaczące zmiany we władzach Starostwa Powiatowego w Będzinie. Nowym wicestarostą, kosztem Adama Lazara, został Mariusz Kozłowski. Coś, co od początku do końca wydawało się zaplanowane, zgodne z wcześniejszymi ustaleniami, tak naprawdę wywołało niemałą polityczną burzę.

Ostatnie tygodnie przyniosły także przedterminowe wybory w Wojkowicach na stanowisko burmistrza. Zwyciężyła kobieta, Zofia Gajdzik.

Przypomnijmy, że wybory w Wojkowicach poprzedziło październikowe referendum, w którym mieszkańcy odwołali burmistrza Witolda Kwietnia.

Bardzo silny głos mieszkańców mogliśmy ostatnio zaobserwować również w Dąbrowie Górniczej, podczas głośnej sprawy wycinki parkowych drzew pod planowaną budowę marketu.

Sklep wprawdzie powstanie, ale w wyniku sprzeciwu mieszkańców władze miasta wycofały się z innych podobnych pomysłów, tym razem dotyczących Parku Hallera. Można by rzec: vox populi – vox Dei.

Kolejna odsłona Kanału 99, to nie tylko nowa szata graficzna. Nadal pamiętając o salonach politycznych w naszej dalszej, telewizyjnej działalności chcemy właśnie jeszcze bardziej skupić się na ludziach i ich problemach. Postaramy się być bliżej regionu, bliżej zwykłych codziennych spraw, jeszcze mocniej wsłuchując się w głos ludzi. Poza codziennymi materiałami dodatkowo w tym celu już w marcu przedstawimy nasz nowy, cykliczny program. Szczegóły wkrótce, zapraszamy i prosimy o cierpliwość.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress