Sprawozdanie prezydenta miasta

2013-02-28

Sprawozdanie z działalności prezydenta miasta w 2012 roku było przedmiotem obrad ostatniej sesji Rady Miejskiej Będzina. Sesję otworzyło podsumowanie Będzińskiego Roku Kultury obfitującego w różnorodne wydarzenia artystyczne.

W tej części sesji zaprezentowano także wizualizacje planowanych remontów w budynkach Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej oraz Teatru Dzieci Zagłębia.

Dyskusję wywołało sprawozdania prezydenta dotyczące wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach i placówkach prowadzonych przez miasto. Konkretnie fragment odnoszący się do tzw. dodatku uzupełniającego przyznawanego nauczycielom. Za 2012 rok była to łącznie kwota przeszło 800 tys. złotych.

W bardzo podobnym tonie wypowiadała się również obecna na sesji prezes oddziału ZNP w Będzinie, Halina Augustyn.

Czas pokaże, czy uda się wprowadzić te proponowane zmiany. Sesję zakończyło sprawozdanie z wykonania uchwał Rady Miejskiej za 2012 rok.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+
  • Oburzony

    Proponuje rowniez zajac sie wynagrodzeniem dla pracownikow innych instytucji typu starost wo,pcpr czy w szczegolnosci mops!!! Ile srodkow jest przeznaczonych i marnotrawionych na pijakow i darmozjadow bedzinskich wystajacych pod biedronkami czy zabkami Zarobki np w mopsie sa szokujaco niskie,a pracy od groma!! Ludzi faktycznie potrzebujacych pomocy jest garstka reszta zwyczajnie marnotrawi srodki na alkohol i inne uzywki a pomoca w postaci np goracego posilku gardza i opluwaja ludzi ciezko pracujacych na te mopsowskie marne grosze!!! Pensja pracownika socjalnego z wyzszym wyksztalceniem 1600brutto-kpina panie Komoniewski!!

  • Oburzony

    Dodatki dla nauczycieli za ferie i wakacje -kpina!! A w MOPS pracownik socjalny z wyzszym wyksztalceniem zarabia 1600brutto-skandal!!! A swiadczeniobiorcy w wiekszosci srodki przeznaczaja na alkohol i inne uzywki bo przelozona w/w osrodka chce miec swiety spokoj i nie potrafi tego ukrocic!!!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress