Szkoła dla wszystkich

2013-02-07

W budynku Starostwa Powiatowego w Będzinie odbyła się konferencja „Uczeń o specjalnych potrzebach edukacyjnych w szkole masowej”. Sympozjum skierowane do nauczycieli przygotowali doradcy metodyczni z terenu naszego powiatu oraz Wydział Oświaty Starostwa Powiatowego.

Podczas kilkugodzinnej, wielowątkowej konferencji poruszono m.in. problem „Ucznia z niepełnosprawnością intelektualną w szkole masowej”. Autorka wystąpienia, Małgorzata Wieczorek podkreślała jak ważna jest tutaj współpraca nauczyciela z rodzicami chorego dziecka.

O tym jak właściwie zająć się w szkole dzieckiem z chorobą przewlekłą, czy terminalną mówiła dr Gabriela Kowalska. Tytułem uzupełnienia dodajmy, że choroba terminalna niestety prowadzi do śmierci. Dr Gabriela Kowalska jest na co dzień prezesem stowarzyszenia, które niesie pomoc dzieciom i młodzieży specjalnej troski.

„Uśmiech w oczach dziecka niepełnosprawnego więcej wart niż całe złoto świata” – to jakże piękne motto przyświeca działaniom Stowarzyszenia „Serdeczni”. Właśnie szczególnie ta serdeczność, w połączeniu z fachową wiedzą, mogą taki uśmiech w oczach dziecka zapewnić.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress