Wycinka drzew pod market

2013-02-20

Ryk pił spalinowych i trzask łamanych w wyniku upadku gałęzi – takie dźwięki przywitały we wtorek rano mieszkańców Dąbrowy Górniczej w samym centrum miasta. Niestety w „dębowym mieście” ruszyła wycinka drzew, o której informowaliśmy w naszym materiale z 8 lutego.

Dąbrowianie są wstrząśnięci niemocą władz, która nie była w stanie zablokować tej bezsensownej inwestycji. Ponadto jak udało nam się ustalić jeszcze do 2011 roku ten sprzedany 5 lat wcześniej teren figurował w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jako tzw. „zielony”, zmieniony wówczas na „handlowo-usługowy”. Efekty tej cichej, kluczowej zmiany widać dziś.

Autorzy petycji, którzy chcieli uratować parkowe drzewa są zaszokowani, bowiem zaledwie po dniu od złożenia stosownej dokumentacji mającej wstrzymać wycinkę, spełniły się najgorszy z zakładanych przez nich scenariuszy.

Władze miasta nie komentują już całej sprawy, a w kwestii wycięcia drzew odsyłają do sosnowieckiego magistratu, który zgodę na wycinkę wydał 1 lutego bieżącego roku. O wydanie takiej zgody wystąpiła oczywiście Dąbrowa Górnicza.

Mieszkańcy walczący o dąbrowski park nie zamierzają się poddać. Mimo, że drzewa zostały już wycięte dąbrowianie wciąż liczą na szczęśliwe rozwiązanie całej sprawy, którym mogłoby być przeniesienie inwestycji w inne miejsce.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress