Europa + Palikot

2013-03-27

Janusz Palikot, Marek Siwiec, Andrzej Rozenek, a także Łukasz Gibała i Jerzy Borkowski – wszyscy ci politycy związani z Ruchem Palikota uczestniczyli w spotkaniu w dąbrowskiej Wyższej Szkole Biznesu, które promowało nowy projekt „Europa plus”. Jak wiadomo już od przeszło miesiąca „twarzą” tego przedsięwzięcia ma być powracający do polityki, Aleksander Kwaśniewski. Jednak w dotychczasowych spotkaniach promujących działania „Europy Plus” były prezydent nie uczestniczył.

Marek Siwiec i Janusz Palikot przedstawili wykład „Jestem Europejczykiem, Jestem Polakiem”, po którym oczywiście pojawiły się liczne pytania z sali. My pytaliśmy Janusza Palikota, czy po głośnym konflikcie z posłanką Wandą Nowicką wierzy jeszcze w ponowne poparcie jego partii ze strony środowisk kobiecych.

Poniekąd w nawiązaniu do ostatnich popisów piłkarskiej reprezentacji Polski, Janusza Palikota pytaliśmy także o to, jaki jest obecnie wynik niezmiennie trwającego pojedynku: Ruch Palikota kontra Sojusz Lewicy Demokratycznej.

O gotowości do współpracy z Lewicą, także w wymiarze lokalnym, mówi również zagłębiowski poseł, Jerzy Borkowski.

Mimo tego optymizmu polityków Ruchu Palikota na teraz naprawdę trudno wyobrazić sobie zgodną współpracę ich partii z SLD. A wracając do naszej wakacyjnej zabawy w kolory polityczne zastanówmy się głośno, co mogłoby wyjść z takiego pomarańczowo-czerwonego połączenia – bardziej jasny czerwony, czy może jednak ciemny pomarańcz. Ano chyba zależy czego byłoby więcej i co byłoby bardziej wyraziste.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress