Galway w Irlandii

2013-03-31

Będziński zespół tańca irlandzkiego Galway ponownie zawitał do swojego „rodzinnego” miasta. Tym razem tancerze z Będzina zaprezentowali się przed mieszkańcami Irlandii podczas parady z okazji Dnia św. Patryka. Tak ważny występ musiał zostać poprzedzony wielogodzinnymi treningami i przygotowaniami.

Będzińscy tancerze w Galway pojawili się po niemal dwuletniej przerwie, wszystko dzięki zaproszeniu, jakie zespół otrzymał od Stowarzyszenia Polacy w Galway „Come2gether”.

Podczas pobytu w Irlandii tancerze i tancerki poza licznymi występami mieli okazję zwiedzić miasto, od którego wzięli swoją nazwę. Cały zespół zgodnie przyznaje, że Irlandia to wyjątkowo piękne miejsce.

Będzińscy tancerze tuż przed swoim występem najbardziej obawiali się opinii Irlandczyków. Jednak jak można się domyślać zespół został przyjęty bardzo entuzjastycznie.

Warto jeszcze wspomnieć, że wizyta i występ Galway na Zielonej Wyspie podczas najważniejszego święta Irlandczyków odbiły się echem w mediach tego kraju. Dla naszych tancerzy to zapewne ogromne wyróżnienie i dodatkowa zachęta do tego, by ponownie wrócić do swojego „rodzinnego” miasta.

 

Wykorzystane w materiale zdjęcia i fragmenty filmów należą do zespołu tańca irlandzkiego Galway.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress