Goście z Hiszpanii

2013-03-06

„Przez kulturę do wspólnej przyszłości” – to nazwa kolejnego już projektu o zasięgu międzynarodowym realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Będzinie. Tym razem partnerem naszego powiatu są przedstawiciele lokalnych władz oświatowych z miasta Santiago de Compostela leżącego w słonecznej Hiszpanii.

Powiat będziński już od wielu lat pokazuje, że budowa trwałego partnerstwa zarówno na poziomie lokalnym jak i międzynarodowym jest tym co należy pielęgnować i rozwijać.

W realizację hiszpańskiego projektu, wspólnie z władzami powiatu zaangażowały się Liceum w Siewierzu, Powiatowy Miejski Dom Kultury oraz L.O. Im C.K. Norwida w Będzinie.

Nawiązane pomiędzy powiatem będzińskim, a miastem Santiago de Compostela partnerstwo międzynarodowe pozwoliło obu stronom na zapoznanie się z kulturą i tradycją miejsc tak odległych od siebie geograficznie. Przebywający właśnie w Będzinie mieszkańcy słonecznej Hiszpanii przyznają, że nasz powiat to naprawdę ciekawe miejsce.

Będzińskie starostwo dzięki swojemu zaangażowaniu na płaszczyźnie współpracy międzynarodowej po raz kolejny pokazało, że kultura bez barier to nie tylko puste słowa, ale konkretne działania. Kultura jest przecież przeznaczona dla wszystkich, niezależnie od pochodzenia, miejsca zamieszkania, czy swoich przekonań.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress