„Kopernik” w prokuraturze

2013-03-01

Zagłębiowskie Centrum Rozwoju Nauki i Technologii „Kopernik” to spółka, która zawiązana została Uchwałą Rady Powiatu Będzińskiego z dnia 30 listopada 2011 r. Ten działający od ponad roku projekt będzińskiego starostwa już od samego początku budził niemałe emocje.

Temat spółki „Kopernik” był wielokrotnie poruszany na sesjach Rady Powiatu Będzińskiego. Trzeba przyznać, że były to dyskusje niezwykle burzliwe. Dziś władze powiatu będzińskiego zgodnie przyznają, że oceniają spółkę pozytywnie.

Najwięcej zastrzeżeń zarówno radnych jak i mieszkańców powiatu budziły powody powołania spółki oraz jej finansowania. To właśnie te zastrzeżenia stały się przedmiotem złożonego dziś w Prokuraturze Rejonowej zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa.

Będzińskie starostwo wciąż stara się studzić emocje krążące wokół tematu Zagłębiowskiego Centrum Rozwoju Nauki i Technologii. Na sesji z 18 stycznia starosta Krzysztof Malczewski zapewniał, że ewentualne nieprawidłowości w funkcjonowaniu spółki „Kopernik” zostaną wyjaśnione.

Na ostatnim posiedzeniu rady powiatu, które odbyło się w czwartek spółka Kopernik została rozwiązana. Szum powstały wokół jej działalności wciąż jednak nie maleje.

Wydawać by się mogło, że zamknięcie spółki „Kopernik” raz na zawsze rozwiąże wszelkie kontrowersje powstałe w wyniku jej zawiązania i późniejszej działalności. Jednak złożone dziś przez radnych powiatu Adama Szydłowskiego i Henryka Postela zawiadomienie do prokuratury w sprawie spółki może sprawić, że o Zagłębiowskim Centrum Rozwoju Nauki i Technologii będzie można jeszcze usłyszeć.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress