Miasto ożywi dworzec

2013-03-04

Na nowy, wyremontowany dworzec PKP w Będzinie mieszkańcy miasta czekali aż sześć lat. Istotą modernizacji obiektu od samego początku była zmiana funkcji dworca na administracyjno-handlową. Z tego powodu we wnętrzu zastosowano liczne przeszklenia, dzięki czemu powstały powierzchnie, które miasto planowało przeznaczyć właśnie na handel i usługi.

Mimo, że od zakończenia prac remontowych minęło już ponad pół roku, będziński dworzec wciąż świeci pustkami. Podróżni narzekają na brak możliwości kupienia prasy, czy napicia się kawy.

Paradoksalnie sąsiednia Dąbrowa Górnicza nie ma czynnego dworca kolejowego. Ma natomiast sklepik z prasą i artykułami spożywczymi w nieczynnym dworcowym budynku.

Dworzec w Będzinie to obiekt, którym miasto naprawdę może się chwalić, tyle, że nie ma na nim nic poza kasami. Do dwóch ogłoszonych przez władze Będzina przetargów nie zgłosił się nikt zainteresowany prowadzeniem tu działalności handlowej. Jak informuje będziński magistrant, sytuacja ta niebawem ma się już zmienić.

Mieszkańców Będzina, ale również podróżujących przez nasze miasto zapewne ucieszy fakt, że już wkrótce zapełni się choć część witryn, w których miały mieścić się sklepy i dworcowa kawiarnia. Po kilku miesiącach wyczekiwania wreszcie szykuje nam się dworzec z prawdziwego zdarzenia.

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress