Nowoczesny ośrodek otwarty

2013-03-15

Kolorowo, przestronnie, komfortowo, a przede wszystkim z niezbędnym zapleczem rehabilitacyjnym – w Dąbrowie Górniczej oficjalnie otwarto nowoczesny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. Łączny koszt budowy ośrodka to 63 mln złotych. Na ten cel 10 mln złotych miasto otrzymało z rezerw budżetu państwa, a dodatkowe niespełna 5,3 mln zł ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

To jedna z największych i najnowocześniejszych tego typu inwestycji w naszym kraju. Budowa ośrodka ruszyła w październiku 2010 roku. Cały kompleks zajmuje powierzchnię 5 hektarów i składa się z 3 części: dla dzieci słabowidzących i niewidomych, dla dzieci niepełnosprawnych oraz część, w której znajduje się basen, kompleks rehabilitacyjny, stołówki i biblioteka.

Nowoczesny budynek posiada także oczywiście nowoczesne zaplecze rehabilitacyjne, powstałe z myślą o dzieciach i młodzieży z dysfunkcją ruchu.

Po pierwszych zachwytach dzieci nad tym nowym, jakże kolorowym miejscem nauki teraz przyjdzie czas na potrzebną adaptację.

Nowa wspaniała rodzina w nowym wspaniałym domu. Dodajmy, że nowo otwarty dąbrowski ośrodek ma również służyć dzieciom i młodzieży spoza województwa śląskiego.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress