Podaruj 1%

2013-03-12

Pierwszy kwartał każdego roku to czas rozliczeń z fiskusem. Przystępując do rozliczenia zeznania podatkowego trzeba zacząć od zapoznania się z ulgami z jakich możemy skorzystać. Nie warto również czekać do ostatniej chwili. Unikniemy w ten sposób niepotrzebnych nerwów i stresu.

Przed złożeniem w Urzędzie Skarbowym swojego PIT-u warto zastanowić się również nad tym, komu chcielibyśmy przekazać 1% swojego podatku. W naszym regionie działa wiele instytucji pożytku publicznego, które służą swoją pomocą. Jest nią między innymi fundacja Pro Salute dla której zdrowie człowieka jest kwestią nadrzędną. Swój 1% możemy przekazać również na Stowarzyszenie Wiosna, którego projektem jest Szlachetna Paczka.

Niestety w tym temacie oszuści już zacierają ręce. Dąbrowska policja ostrzega przed osobami, które wyłudzają na tzw. „1%”.

Na wyłudzeniach w ramach 1% najbardziej cierpią organizacje pożytku publicznego, które służą swoją pomocą i uczciwie przekazują każde otrzymane pieniądze na pomoc potrzebującym.

Nie bójmy się zatem przekazać 1 % naszego podatku. Aby nie zostać oszukanym wystarczy tylko, że sprawdzimy komu chcemy przekazać nasze pieniądze. Przecież nasz mały 1 % może dać komuś 100 % szczęścia.

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress