Świąteczna sesja Rady Miejskiej

2013-03-28

Miła świąteczna atmosfera, liczne wzajemne uprzejmości i co za tym idzie mniej burzliwe dyskusje – tak w największym skrócie można podsumować ostatnią sesję Rady Miejskiej Będzina. Podczas sesji wręczono także statuetki Jana Dormana i wyróżnienia Miasta Będzina za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za całokształt działalności oraz 2012 rok. Wśród nagrodzonych był zespół tańca irlandzkiego Galway, Fundacja Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek, Anna Pałys-Zatorska ze Stowarzyszenia „Via Arte” i Karolina Jakoweńko, prezes Fundacji Brama Cukermana.

Tegoroczne wyróżnienia za osiągnięte wyniki sportowe trafiły w ręce trenera siatkarek MUKS-u Ksawera Będzin, Jacka Ostrowskiego, kierowca rajdowego, Roberta Kucharczyka z Automobilklubu Zamkowego oraz Małgorzaty Wysockiej z Centrum Sportu i Rekreacji „AGATSU”.

W dalszej części sesji radni poruszali wiele bardzo różnych tematów. W tej świątecznej atmosferze nie zabrakło także pytania do prezydenta miasta o „Wielkanocny Zagajnik” przy murach kościoła Świętej Trójcy.

Będziński zagajnik ze sztucznymi zwierzętami, trzymetrowym zającem i około metrowymi jajkami bardzo podobnie ocenił również radny PO, Tomasz Wacławczyk.

Dla pewnej równowagi dodajmy, że zakulisowo niektórzy z radnych głośno mówili o zachwycie nad świątecznym zagajnikiem. No ale o gustach podobno nie należy dyskutować, każdy ma indywidualny. Fakty na pewno są takie, że w te święta ewidentnie Będzin jajem… stoi, a wszystko pod czujnym okiem wielkiego… zająca.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress