Protest pracowników ArcelorMittal

2013-04-05

Głośno zrobiło się przed Koncernem w Dąbrowie Górniczej. Mittal Poland zostało przyćmione przez czerwono-białe flagi i zagłuszone przez syreny i liczne hasła protestujących. Przed siedzibą dyrekcji Mittala odbyła się pikieta przeciwko polityce firmy. Praca jednoczy ludzi, tutaj zjednoczył również wspólny cel, a raczej obawa o przyszłość.

Koncern wiedział, o nadchodzącej manifestacji, ale w obliczu zmian i wymagającego rynku pracownicy mogą tylko czekać i mieć nadzieję.

W akcji wzięli udział pracownicy wszystkich zakładów Arcelor Mittal działających na terenie Polski. Sytuacja w zakładach wchodzących w skład koncernu jest coraz trudniejsza. W samym 2012 roku zwolniono aż 1,5 tysiąca pracowników.

Pikieta nie tylko miała uczulić dyrekcję na obecne problemy firmy, ale również mocno zaakcentować pogarszającą się sytuację gospodarczą i brak reakcji ze stronu rządu.

A w takiej sytuacji nie wystarczy poprosić, czy wyrazić niezadowolenie. Tutaj trzeba głośno krzyczeć, z nadzieję, że jednak dotrze się do tych, którzy nie chcą słyszeć.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress