Rocznica śmierci Jana Pawła II

2013-04-03

8 lat temu o godzinie 21:37 arcybiskup Leonardo Sandri ogłosił: „Nasz Ojciec Święty powrócił do domu Ojca”. Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 r. Wierni zobaczyli Jana Pawła II po raz ostatni w środę 30 marca, gdy stanął w oknie o tradycyjnej porze audiencji generalnej. Od tamtej pory nasz Ojciec Święty, żyje już tylko w pamięci swoich wiernych.

Od beatyfikacji Jana Pawła II jego rocznica śmierci nie jest już oficjalnie obchodzona. Dniem dedykowanym polskiemu papieżowi jest 22 października – rocznica inauguracji pontyfikatu, kiedy przypada jego wspomnienie liturgiczne.

Ojciec Święty Jan Paweł II zawsze kładł wielką ufność w młodości. Mówił, że młodzi są jego nadzieją, nadzieją Kościoła i świata. Jeszcze jako kapłan, później biskup i kardynał zawsze „nosił młodych w swoim sercu”.

W trakcie swojego pontyfikatu Jan Paweł II odbył 104 podróże zagraniczne, odwiedził 129 krajów. W swoją pierwszą wyprawę apostolską wyruszył 25 stycznia 1979 roku.

Jan Paweł II przez cały pontyfikat był wzorem dla młodzieży – z ich serc płynęła miłość do Tego człowieka – tuż przed śmiercią Jan Paweł II skierował jedne z ostatnich słów do właśnie do młodych – powiedział – „Szukałem Was, teraz wy przyszliście do mnie i za to wam dziękuję”.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress