Rowerowa Dorotka!

2013-04-29

Atmosfera zabawy i sportowego pikniku, ale przede wszystkim wielka rowerowa rywalizacja – na Górze św. Doroty odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Cross Country o Puchar Prezydenta Miasta Będzina. W sumie we wszystkich kategoriach na starcie stanęło ok. 170 zawodników i zawodniczek. Startujący w jednej z kategorii Masters Maciek na niedzielne zawody przyjechał z Olkusza.

Maciek zajął w swoim wyścigu solidne, 24. miejsce. 12 pozycji wyżej uplasował się jego kolega z pracy i zarazem współorganizator tych rowerowych zawodów, Andrzej Woźnica z Będzińskiego Klubu Rowerowego Ghostbikers.

Niewątpliwie fajnie, że ten wyścig udało się zrobić. Na starcie oczywiście nie mogło również zabraknąć kobiet. Jedna z głównych faworytek, Ania Wajzer zajęła 6. pozycję, zaliczając przy tym dość nieszczęśliwy upadek.

Od początku trwania zawodów naszą uwagę zwrócił bardzo rodzinny Chojnacki MTB Team z Zawiercia. Piotrek był kontuzjowany, Kuba zajął 4. miejsce wśród Juniorów, a najmłodszy Kacper zdecydowanie wygrał wśród najmłodszych kolarzy.

Trasę będzińskich mistrzostw w Cross Country bardzo chwalił sobie zaprawiony w rowerowych bojach, zwycięzca wyścigu Masters B, Bogusław Fabian z Pyskowic.

Bardzo udane zawody, trudna i zarazem urokliwa trasa, a do tego dobre wyniki sportowe. Właściwie już przesądzone, że w przyszłym roku na Dorotce odbędą się kolejne Mistrzostwa Cross Country. A do tego czasu lokalni rowerzyści niezmiennie mogą delektować się rowerowymi wycieczkami z Będzińskim Klubem Rowerowym Ghostbikers.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress