Sławków na szlaku!

2013-04-24

Na świecie Polacy postrzegani są m.in. jako naród pielgrzymów. Przez powiat będziński przebiega jedna z głównych nitek szlaku pielgrzymkowego św. Jakuba, która prowadzi do Santiago de Compostela w Hiszpanii.

Konferencja kulturowa „Droga św. Jakuba VIA REGIA – Małopolska Zachodnia” zorganizowana w Sławkowie była powiązana z otwarciem Drogi św. Jakuba – VIA REGIA na odcinku Kraków- Piekary Śląskie.

Ci, którzy przeszli Drogę do Jakuba, wiedzą jak Camino jest cenne. Z Camino wraca się lepszym, bogatszym w życiowe doświadczenia. Po dojściu do Santiago de Compostela umiera stary człowiek i rodzi się nowy.

Podczas konferencji Stowarzyszenie Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego zaprezentowało przewodnik „Droga św. Jakuba VIA REGIA: Małopolska zachodnia”, który opisuje szlak prowadzący m.in. przez zagłębiowski Sławków.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia było uroczyste oznaczenie kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego specjalnie przygotowanym odlewem muszli św. Jakuba. Całość uświetnił koncert chóru Cantamus Domino.

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress