Wyjątkowy wieczór klubowy

2013-04-26

Wyjątkowo w środę, Towarzystwo Przyjaciół Będzina zorganizowało kolejny już w tym roku wieczór klubowy. Kwietniowe spotkanie członków i sympatyków towarzystwa odbyło się w ramach obchodów Tygodnia Kazimierzowskiego w Będzinie.

Obchodzona w tym tygodniu 680. rocznica koronacji Kazimierza Wielkiego na króla Polski stała się doskonałą okazją do promocji nowej książki Jarosława Krajniewskiego zatytułowanej „Kazimierz nad Przemszą”.

Jak przyznaje sam autor, początkowo książka miała zostać wydana już w 2010 roku.

W trakcie spotkania, wypełniając decyzję Walnego Zgromadzenia z marca 2012 roku, nastąpiło uroczyste wręczenie pamiątkowego medalu i aktu nadania tytułu Honorowego Członka Towarzystwa Przyjaciół Będzina Teodozji Kumor-Ormianin.

Nadanie tytułu Członka Honorowego Pani Teodozji stało się również okazją do przypomnienia zabranym historii Towarzystwa Przyjaciół Będzina, w którą wpisuje się cykl spotkań „Poznajmy ciekawych będzinian”

Doskonałym podsumowaniem kwietniowego wieczoru klubowego, ale i całej działalności Towarzystwa Przyjaciół Będzina stał się zaprezentowany przez Panią Teodozję utwór Jerzego Połomskiego „Kodeks”, którego słowa układają się w listę zasad, które powinny rządzić naszym życiem.

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress