sesja Rady Miejskiej

2013-05-27

Sesja Rady Miejskiej Będzina rozpoczęła się przedstawieniem „Raportu Hausnera”, dotyczącym dysfunkcji, dylematów i koniecznych działań, w obszarze samorządu terytorialnego. Minęły 23 lata od pierwszych wyborów do rad gminy, to okres, który pozwala na podsumowanie i ocenę pracy. Doświadczenie pokazuje, w jakim kierunku powinny dokonywać się zmiany.

Samorząd terytorialny jest największym w Polsce pracodawcom i inwestorem publicznym. Ma wpływ na rozwój w każdej dziedzinie naszego życia, od edukacji przez transport i kulturę. Ścisła współpraca na różnych szczeblach, w przyszłości zaowocuje rozwojem gospodarki i społeczeństw. Sama zmiana systemu, czy sposobu myślenia, nie zawsze wyłoni idealną drogę do sukcesu. Czasem na tej drodze pojawiają się inne przeszkody.

Na sali sesyjnej Urzędu Miejskiego wystawiono prace prof. Jana Świderskiego – Honorowego Obywatel Miasta Będzina, z okazji 100 – rocznicy urodzin profesora. Wobec uchwał przedstawionych na sesji, radni byli zgodni, powrócono natomiast do kontrowersyjnego tematu kontroli, w Muzeum Zagłębia w Będzinie. Urząd Miasta ma nadzieję, iż w tym tygodniu w drodze konkursu, zostanie wyłoniony nowy Dyrektor. Budując przyszłość, warto oprzeć się na doświadczeniu i pracach naukowych, takich jak „Raport Hausnera”. Przywództwo to szuka, która powinna pociągnąć za sobą innych.

 

 

Autor: Agnieszka Niewolańska

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress