Noc Muzeów

2013-05-20

Nigdy nie widzieliście kilkudziesięcio – albo kilkusetmetrowej kolejki do muzeum czy galerii? To znaczy, że nie było was na Nocy Muzeów. Nieprezentowane na co dzień eksponaty. Zakątki niedostępne dla zwiedzających. W skrócie – tajemnice muzeów i galerii na wyciągniecie ręki.

Noc Muzeów to jedyna okazja w roku by pod osłoną nocy zwiedzić zamki, muzea czy galerie. Długość kolejek ustawiających się przed poszczególnymi instytucjami może świadczyć tylko o jednym – mieszkańcy Zagłębia lubią Noce Muzeów, a ich obecność w corocznym kalendarium powinna zostać zachowana.

W tegorocznej akcji udział wzięło 150 miast. Muzea otwierając swoje podwoje nocą prześcigały się w pomysłach, żeby skusić zwiedzających. Będzin postawił w tym roku na mroczne zamczysko, które opanowały upiory i wampiry.

W noc muzeów historyczne i legendarne postacie schodzą z obrazów, aby snuć magiczne opowieści przybliżające widzom ich niezwykły, często bardzo mroczny świat. Zwiedzający będzińskie zamczysko mogli napotkać w sobotnią noc „przerażające” miejsca i stanowisko okrutnego kata.

Będziński zamek podczas tegorocznej nocy muzeów przeżył prawdziwy szturm. Zwiedzający byli zachwyceni przygotowanymi atrakcjami i panującym na zamku klimatem.

Noc muzeów od lat przyciąga tłumy zwiedzających. Każdy, kto choć raz wziął udział w tej niecodziennej imprezie na pewno na długo ją zapamięta. Niecodziennie przecież mamy okazję obejrzeć wystawy przy blasku księżyca.

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress