Leszek Miller w Będzinie

2013-05-17

W środę w Zagłębiu Dąbrowskim gościł szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej Leszek Miller. Organizatorami spotkania były Federacja Młodych Socjaldemokratów Będzin, oraz Klub Myśli Społeczno – Politycznej działający przy III LO im. Cypriana Kamila Norwida w Będzinie.

Podczas swojej wizyty w Będzinie Leszek Miller opowiedział zebranym o kulisach wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Od wstąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej minęło już 9 lat i z całą pewnością można powiedzieć, że nie były to lata stracone. Dziś zdecydowana większość ekspertów ekonomicznych i analityków jest przekonana, że była to bardzo dobra decyzja. Zdanie to podzielają również władze powiatu będzińskiego.

Wstąpienie państwa polskiego w szeregi krajów członkowskich Unii Europejskiej, otworzyło przed Polakami zupełnie nowe perspektywy.

Podczas spotkania Leszka Millera z lokalnymi politykami oraz mieszkańcami Będzina poruszono wiele istotnych kwestii związany z członkostwem Polski w Unii Europejskiej. Jak podkreślił szef SLD wśród Polaków jest sporo lęku związanego z wejściem do strefy euro.

Wizyta Leszka Millera w Będzinie była jednym z punktów wizyty przewodniczącego Sojuszu Lewicy Demokratycznej w województwie śląskim. Poza naszym miastem Leszek Miller odwiedził jeszcze Katowice i Dąbrowę Górniczą.

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress