Ruch to zdrowie

2013-05-09

Dobre samopoczucie to składowa wielu czynników. Szczęściu warto jednak czasem pomóc i samemu zadbać o to, by dobrze poczuć się we własnej skórze. Aby tego dokonać wystarczy odrobina ruchu, najlepiej na świeżym powietrzu.

Już 10 minut intensywnych ćwiczeń sprawia, że w naszym mózgu zaczynają wydzielać się endorfiny, zwane też hormonami szczęścia. Szczęście to słowo – klucz tego procesu.

O dobrą kondycję fizyczną warto zadbać w każdym wieku. Okazuje się, iż coraz częściej na zajęciach typu fitness zjawiają się także seniorzy, pragnący w dalszym ciągu zapewniać swojemu ciału odpowiednie dawki ruchu.

Jest wiele metod rekreacji odpowiedniej dla każdego, wśród nich warto wymienić Nordic walking. Ostatnio ta forma ruchu staje się coraz bardziej popularna, a ludzie coraz bardziej świadomi jak wiele korzyści mogą osiągnąć z marszu z tymi niepozornymi kijami.

Nie od dziś wiadomo, ze sport do zdrowie, ale oczywiście nie każdy ma na to czas i ochotę. Warto jednak wygospodarować w swoim napiętym harmonogramie przynajmniej kilkanaście minut dziennie na ruch, bo jak mówi stare polskie przysłowie „w zdrowym ciele, zdrowy duch”.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress