Student na rynku pracy

2013-05-13

Co czeka absolwenta na rynku pracy? To pytanie zadaje sobie wielu studentów. Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich studentów i absolwentów zorganizowała konferencję skierowaną do wszystkich osób zainteresowanych zdobyciem stałego zatrudnienia.

Podczas konferencji zorganizowanej w Wyższej Szkole Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej prelegenci poruszyli wiele istotnych tematów.

Wejście na rynek pracy tuż po zdobyciu wyższego wykształcenia bywa niekiedy trudnym zadaniem. Często jeszcze trudniejsze jest dla nas stworzenie dobrego Cv. Piszą swój życiorys zawodowy powinniśmy pamiętać o kilku bardzo ważnych rzeczach.

Dziś aby zdobyć wymarzoną pracę nie wystarczy nam tylko dobre Cv, kluczem do sukcesu jest bowiem rozmowa kwalifikacyjna. Autoprezentacja to niezwykle ważna i cenna umiejętność. W obecnych czasach ta cecha to połowa sukcesu w zdobyciu pracy

Studenci coraz częściej podejmują pracę zawodową podczas studiów. Taka praca może pozytywnie wpłynąć na rozwój kariery oraz ułatwić podjęcie pierwszej pracy po zakończeniu edukacji. Ważne jednak aby w tych pierwszych krokach na rynku pracy pomogła uczelnia. Kilka porad i wskazówek tuż przed opuszczeniem murów szkoły wyższej dla wielu studentów może okazać się niezwykle pomocne.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress