Absolutorium dla prezydenta Będzina

2013-06-25

Ostatnia sesja Rady Miejskiej Będzina poświęcona była przede wszystkim sprawozdaniu prezydenta miasta z wykonania budżetu wraz ze sprawozdaniem finansowym za 2012 rok. Podczas obrad udzielono absolutorium Łukaszowi Komoniewskiemu z tytułu wykonania budżetu.

Warto dodać, że w przeciwieństwie do ubiegłego roku, na poniedziałkowej sesji, radni w kwestii udzielenia absolutorium byli jednomyślni.

Pozytywną opnie w sprawie wykonania budżetu za rok 2012 wydała Regionalna Izba Obrachunkowa. Decyzja w sprawie absolutorium zapadła po szczegółowym zapoznaniu się ze sprawozdaniem z wykonania budżetu miasta za poprzedni rok.

Przed uchwałą absolutoryjną skarbnik miasta Anna Rozbrój omówiła przed radnymi najważniejsze zadania inwestycyjne, które były częścią zeszłorocznych wydatków budżetowych. Przed samym głosowaniem kilku radnych – dokonało osobistej oceny wykonania budżetu.

Podczas poniedziałkowej sesji radni podjęli również uchwałę w sprawie akceptacji umowy o współpracy miast partnerskich pomiędzy Będzinem a jednym z miast leżących we Francji. W porządku obrad znalazło się również sprawozdanie z wizyty delegacji miast partnerskich na tegorocznych Dniach Będzina oraz działań podejmowanych przez prezydenta w okresie międzysesyjnym.

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress