Bartuś szuka dawcy

2013-06-05

„Nazywam się Bartuś Piotrowski. Jestem wesołym chłopcem. W tym roku skończę dwa latka. Spędzę je w szpitalu, ponieważ czekam na przeszczep szpiku.„ Gdy słyszymy takie słowa wielu z nas zastanawia się jak pomóc. Uczniowie i nauczyciele Technicznych Zakładów Naukowych w Dąbrowie Górniczej, nie pozostali bierni, aby uratować życie małego Bartka zorganizowali Dzień Dawcy Szpiku.

Historia małego Bartusia to ciągła walka z chorobą. Chłopiec jest pod opieką lekarzy Szpitala Klinicznego w Zabrzu. Ma białaczkę i jedynym ratunkiem dla niego jest znalezienie bliźniaka genetycznego.

Akcja organizowana wspólnie przez fundację DKMS wraz z uczniami i nauczycielami TZN- u ma na celu pozyskanie nowych potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Uczniowie dąbrowskiej szkoły mocno zaangażowali się w poszukiwanie szpiku dla Bartusia. Wielu z nich postanowiło zarejestrować się do bazy dawców szpiku kostnego.

Decyzję o zostaniu potencjalnym dawcą szpiku podejmuje się na raz na całe życie. Jego przeszczep jest skuteczną metodą leczenia niektórych chorób nowotworowych układu krwiotwórczego. Kiedy okaże się, że właśnie Ty jesteś genetycznym bliźniakiem, dasz komuś szansę na nowe życie.

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress