Burmistrz Kosmala o braku absolutorium

2013-06-27

Podobnie jak w Będzinie, 24 czerwca odbyła się sesja Rady Miejskiej w Czeladzi. Złe wykonanie budżetu za 2012 rok, było dla większości radnych powodem nieudzielenia absolutorium burmistrz Teresie Kosmali.

Podczas poniedziałkowej sesji o nieudzielenie absolutorium burmistrz Czeladzi wnioskowała Komisja Rewizyjna, która podczas swojego posiedzenia negatywnie zaopiniowała sprawozdanie z wykonania budżetu za 2012 rok .

Dziś, po kilku dniach od sesji absolutoryjnej Terasa Kosmala zwołała konferencje prasową, na której zaznaczyła, że nieudzielnie absolutorium było decyzją wyłącznie polityczną, która nie została oparta na merytorycznej ocenie wykonania budżetu.

Nie udzielenie absolutorium jest furtką do przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania Pani burmistrz. W tym celu konieczne będzie jednak podjęcie stosownej uchwały. Mieszkańcy Czeladzi uważają, że referendum jest konieczne, ich zdaniem to oni powinni móc ocenić rządy Pani burmistrz.

Teresa Kosmala przyznaje że nie obawia się referendum odwoławczego.

Czy do referendum dojdzie na rok przed wyborami, nie wiadomo. To czy zostanie ono przeprowadzone leży teraz w rękach radnych Czeladzi. Przed podjęciem uchwały ws. referendum rada miasta zobowiązana jest do zapoznania się z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej na temat nieudzielenia absolutorium oraz wysłuchania wyjaśnień Teresy Kosmali.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress