Festiwal Zielone Słońce

2013-06-24

W miniony piątek mieszkańcy dąbrowskiego osiedla Korczaka zostali rozgrzani przez Zielone Słońce, projekt, którego istotą jest stworzenie atmosfery prawdziwego teatru poza jego murami.

Artyści ze Stowarzyszenia Zielone Słońce wierzą, że uda im się zainteresować teatrem mieszkańców dąbrowskich osiedli oraz zerwać z konwencjami i schematami.

Piątkowe spotkanie na osiedlu Korczaka, rozpoczęło się happeningiem przygotowanym przez Stowarzyszenie z Zielone Słońce i dąbrowskich licealistów.

Uczniowie 2 LO im. Stanisława Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej, zgodnie przyznają, że możliwość udziału w ulicznym przedstawieniu była dla nich interesującym doświadczeniem.

Jedną z atrakcji piątkowego wieczoru był spektakl stowarzyszeniowego teatru lalek pt. Święci osiedlowi, wg książki Lidii Amejko, w reżyserii Kamila Katolika.

Pierwsze wydarzenie Zielonego Słońca zakończyło się pokazem video prac Pawła Bogocza – niezależnego twórcy związanego z Zielonym Słońcem.

Kolejne spotkanie w ramach Festiwalu Zielone Słońce odbędzie się już 28 czerwca o godz. 19.30 w Park Hallera w Dąbrowie Górniczej. Będzie to kolejna okazja by poznać wyjątkowy klimat teatru w niecodzienny sposób.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress