Osuwisko zagraża kościołowi

2013-06-06

Osuwisko w Czeladzi powstało w zeszłym roku po zawaleniu się muru oporowego po ulewnych deszczach. Proboszcz Parafii zwrócił się o pomoc do Urzędu Wojewódzkiego. Pozytywnie zaopiniowany wniosek przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego trafi teraz do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. W tym roku pogoda przygotowała podobny scenariusz. Osuwisko zagraża fundamentom kościoła.

Mur zawalił się po ogromnej nawałnicy w zeszłym roku. Dziś zagraża bezpieczeństwu nie tylko wiernych odwiedzających kościół, ale również zabudowaniom znajdującym się w bezpośrednim jego sąsiedztwie. Mur za murem to inicjatywa społeczna, do niedawna ostatnia deska ratunku.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska może pokryć większość wydatków, pozostaje czekać na decyzje, Wsparcie płynie z różnych stron, a cel jest jeden – uchronienie świątyni przed katastrofą. Cel, który zjednoczył wiele osób.

Odbudowa muru będzie kosztowała 3 miliony złotych. Dodatkowe koszty to ekspertyzy. Pomoc napływa z wielu stron i każda jest mile widziana. Samo słowo, ani modlitwa nie wystarczą, tu potrzebny jest cud. Cud za 3 miliony złotych.

 

 

Autor: Agnieszka Niewolańska

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress