Otwarcie Sali Koncertowej

2013-06-04

Na wielkiej scenie świata, może nie całego świata, choć dla uczniów liceum muzycznego, sala koncertowa i  pierwszy na niej występ może oznaczać cały świat. Sosnowiec długo czekał na ten dzień.  Po 20 latach marzeń przyszedł czas na realizację. Cierpliwość to też część dzieła.

Przy Zespole szkół muzycznych im. Jana Kiepury uroczyście otwarto Salę Koncertową. Po wielomiesięcznych oczekiwaniach, widać efekt ciężkiej pracy. Nowy obiekt kosztował 35 milionów złotych. Połowę wydatków pokryły środki unijne.

Przy okazji budowy sali, remontu doczekały się też mury szkoły muzycznej, a na jednej ze ścian pojawił się wizerunek Jana Kiepury – przewodnika szkoły. To ogromne wyróżnienie dla placówki i przyszłość dla uczniów. Dla niektórych to również pierwszy występ, przed salą pełną gości.

Oprócz Głównej Sali na ponad 500 osób, uczniowie w „wyprawce” zyskali również salę kameralną na 160 osób oraz studio nagrań. Całość architektonicznie dostosowano do szkoły muzycznej, teraz nie tylko będzie można tu organizować koncerty, przesłuchania, audycje, ale też konferencje i wykłady. Na scenie młodzi artyści będą stawiać pierwsze kroki i szkolić swój warsztat. Wsparcie miasta to nie tylko promocja ale również wyposażenie i stworzenie warunków umożliwiających naukę i rozwój.

Z otwarcia sali cieszą się nie tylko władze miasta, ale również mieszkańcy. Do udziału w pierwszej części koncertu inauguracyjnego zaproszono uczniów szkoły muzycznej. Na ten koncert dla wielu chętnych zabrakło biletów.

Wparcie dla uczniów to nie tylko budowa sali, to również otwarte drzwi do realizacji marzeń. Sztuka nie ma granic, a tam gdzie jej brak, na darmo szukać empatii. Sala koncertowa ma już za sobą swój debiut.  Jako pierwsi na jej scenie stanęli wielcy artyści stawiając wysoko poprzeczkę.

 

Autor: Agnieszka Niewolańska

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress