Olimpiada osób niepełnosprawnych

2013-09-27

X Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych organizowana przez Stowarzyszenie „Szansa” w Będzinie odbyła 27 września się na Hali w Łagiszy. Osoby niepełnosprawne potrzebują takich inicjatyw i przede wszystkim naszego wsparcia.

Na Olimpiadzie pojawiły się osoby niepełnosprawne wraz wolontariuszami, aby w tym dniu, dwie strony mogły się wzajemnie wspierać i integrować. Sport pobudza do rywalizacji, bo każdy chce wypaść jak najlepiej. To także okazja do wspólnej integracji. Aktywność w codziennych zwykłych zmaganiach daję im nadzieję i wiarę w siebie. Każdy, bez względu na wiek, miał szansę zakwalifikować się do zawodów i wystartować.

Mała pomoc, a w nagrodę wielka radość. Osoby niepełnosprawne będą długo pamiętać o Olimpiadzie, w której brały udział. Wystarczy niewiele, aby zobaczyć im usmiech. Jeden cel, który połączył wszystkich. Nie była to wola zwycięsta i olimpijskie złote medale, ale wzajemne wsparcie. Dla osób zgromadzonych na Olimpiadzie, każdy był równy i każdy należał do jednej drużyny.

 

Autor: Agnieszka Niewolańska

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress