„Złoty Donek”

2013-11-08

Tym razem nie tuskobusem, a na specjalnie przygotowanej platformie. Nie osobiście lecz w postaci „pomnika” do Katowic zawitał Donald Tusk.

Prześmiewcze tournée pomnika przedstawiającego postać premiera w tradycyjnym peruwiańskim nakryciu głowy oraz z piłką pod pachą to inicjatywa NSZZ „Solidarność”.

Człowiek ze styropianu przemierza Polskę już od jakiegoś czasu. Tak zwany „Złoty Donek” stał się sławny podczas ostatnich protestów związków zawodowych w Warszawie.

Wraz z podobizną premiera związkowcy zaprezentowali również pomniki władzy, będące niczym innym jak błędami wytykanymi ekipie rządzącej. Wśród nich pojawiła się katastrofalna sytuacja polskiej służby zdrowia i związane z nią niekończące się kolejki do lekarzy.

Uczestnicy happeningu zorganizowanego przez związkowców poszli dalej. Zła sytuacja na rynku pracy, podwyższenie wieku emerytalnego, to tylko niektóre z zarzutów jakie padły z ust mieszkańców Śląska.

A obiecywano nam drugą Irlandię, niestety na obietnicach się skończyło.

Akcja organizowana przez związkowców to bez wątpienia wydarzenie pełne ironii, z mocno sarkastycznym wydźwiękiem. Warto dodać, że wizyta w Katowicach nie była ostatnim punktem na mapie miejsc, do których zawita Złoty Donek. Prosto ze Śląska podobizna premiera udała się do Gdańska.

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress