Za nami rok 2013 !

2013-12-31

Wczoraj hucznie pożegnaliśmy rok 2013. W nowym roku stoi przed nami wiele wyzwań, zanim jednak je podejmiemy podsumujmy to co wydarzyło się w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Miniony rok w Będzinie rozpoczął się mocno politycznym akcentem. 18 stycznia powiat będziński zyskał nowego wicestarostę Mariusza Kozłowskiego.

Zmiany na stanowiskach pojawiły się również w Wojkowicach. Po drugiej turze wyborów Zofia Gajdzik zastąpiła odwołanego w referendum burmistrza Witolda Kwietnia.

Mocnym akcentem w ubiegłym roku stała się sprawa wycinki drzew w parku śródmiejskim w Dąbrowie Górniczej. Budowa kolejnego marketu w centrum miasta nie spodobała się wielu mieszkańcom, decyzję urzędników potępiał m.in. dąbrowski muzyk Bas Tajpan.

Marzec to czas, który w powiecie będzińskim upłyną pod znakiem spółki Kopernik. To również w tym miesiącu dokonano kolejnej zmiany wicestarosty będzińskiego. Mariusza Kozłowskiego zastąpił Rafał Adamczyk.

Po burzliwym politycznie początku roku, przyszedł czas na wiosenne odprężenie. Tradycyjnie już w maju poznaliśmy najpiękniejszą mieszkankę Śląska i Zagłębia.

Czerwiec był miesiącem miejski imprez plenerowych. Wiele dobrej zabawy mieszkańcom Zagłębia zagwarantowali organizatorzy Dni Będzina. W mieście odbył się również bardzo rodzinny Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła.

Gorącym tematem w ubiegłym roku stała się ustawa śmieciowa, o której informowały media w całym kraju.

Wakacje upłynęły w regionie pod znakiem licznych imprez plenerowych. Ostatnie dni sierpnia to jednak powrót do tematów politycznych. W Będzinie szerokim echem odbiła się sprawa powołania do radny nadzorczej Interpromeksu burmistrza Ursynowa Piotra Guziała.

Kilka dni wcześniej radni Czeladzi zadecydowali o zwołaniu referendum w sprawie odwołania burmistrz Terasy Kosmali. Jak okazało się kilka miesięcy później zorganizowane referendum było nieważne, do urn poszła niewystarczająca liczba wyborców.

Mocne Akcenty polityczne nie przyćmiły jednak miejskich inwestycji. W sosnowcu wybudowano ogród Jordanowski i Salę koncertową. W czeladzi otworzona została Galeria Sztuki Współczesnej. Mieszkańcy Będzina otrzymali nowe Strefy Aktywności rodzinnej i długo wyczekiwane podziemia.

W minionym roku przeżyliśmy wiele pozytywnych i ważnych momentów. Każdy dzień przynosił coś nowego, a czasem nieoczekiwanego. Dla naszej redakcji był to kolejny rok rozwoju i zdobywania cennych doświadczeń. Wszystkim naszym widzom dziękujemy za wspólnie spędzone 12 miesięcy i życzmy szczęśliwego Nowego Roku.

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress