22 Finał WOŚP

2014-01-13

120 tys wolontariuszy wyszło 12 stycznia na ulice polskich miast. Wyposażeni w kolorowe puszki i charakterystyczne czerwone serduszka pomagali zarówno dzieciom jak i osobom starszym.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już od 22 lat. W tą największą w kraju akcję charytatywną włącza się wiele miast. Po raz osiemnasty do orkiestrowego grania przyłączyła się Czeladź.

Poza czeladzkim rynkiem, wiele atrakcji czekało na zwiedzających w Galerii “Elektrownia”. Nie zabrakło dobrej muzyki i tanecznych nastrojów.

Im cięższa puszka tym większa satysfakcja. Do godziny 16 czeladzcy wolontariusze zebrali przeszło 14 tys zł. Nikt nie zamierzał jednak na tym poprzestać.

Puszki wolontariuszy z minuty na minutę zapełniały się coraz bardziej.

Jak co roku w akcję Jerzego Owsiaka włączyły się wszystkie miasta Zagłębia Dąbrowskiego. W Będzinie pierwsze licytacje odbyły się już w sobotę podczas meczu MKS-u Banimex Będzin.

Do tej pory, w ramach 22 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się zebrać ponad 35 mln złotych, a to jeszcze nie koniec. Liczymy na kolejny rekord.

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress