Dobre imię Zagłębia

2014-01-28

Od dłuższego czasu na portalach społecznościowych panuje moda na tzw. hejtowanie. Kolokwialnie mówiąc „oberwać” może się każdemu i za wszystko. Jednym z przykładów takich działań może być usunięty niedawno z portalu Facebook profil „Polska przeprasza za Sosnowiec”

Wśród lokalnych internatów nie brakuje na szczęście osób, które postanowiły bronić honoru swojego regionu. Dwie mieszkanki Czeladzi w dość przewrotny sposób starają zmienić się sposób postrzegania słowa „Gorol”.

Autorki profilu „Gorole” w serwisie Facebook podkreślają, że to nie jedyna inicjatywa jaką podjęły w ramach promowania swojego swojego miasta

Podobnych profili na portalach społecznościowych jest wiele. Kolejnym godnym zainteresowania jest fanpage „Dumni Sosnowiczanie”.

„Dumni Sosnowiczanie” to inicjatywa jaka została podjęta w ramach działań ruchu społecznego „Zmieniaj Sosnowiec”, którego pomysł narodził się w Niemczech.

Tego typu przedsięwzięcia podejmowane przez członków społeczności lokalnej są niezwykle cenną inicjatywą.

W końcu miejsce, w którym mieszkamy to nasza „mała ojczyzna”, o której dobre imię powinniśmy dbać mimo wszelkich podziałów. Często bowiem to co nas dzieli to wyłącznie ludzka mentalność.

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress