Podróż w czasie z kultowym autem

2014-01-23

Modernistyczny kształt, karoseria z nielakierowanej, nierdzewnej stali i 130 koni mechanicznych. Dziś Delorean DMC-12 to nie tylko samochód, lecz prawdziwa legenda. A to za sprawą filmu „Powrót do przyszłości”.

Jeden z egzemplarzy tego kultowego auta trafił do Katowic, gdzie grupa zapaleńców z klubu muzycznego Old Timers Garage podjęła się wyzwania przerobienia go na filmowy wehikuł czasu.

Filmowy dr Emmett Brown i Marty McFly nie mogli przenieść się w czasie bez kilku ważnych gadżetów. Katowiczanom już udało się je skompletować i wkrótce zostaną one zamontowane w Deloreanie.

Teraz największe wyzwanie stoi przed mechanikami z warsztatu Old Timers Garage, którzy będą pracowali nad metamorfozą Deloreana. Co ważne, mimo sporych wizualnych przeróbek, sama konstrukcja pięknego samochodu wcale na nich nie ucierpi.

Już wkrótce prace nad Deloreanem będzie można śledzić online. W Katowicach powstanie także Klub Miłośników „Powrotu do przyszłości”. Sam wehikuł czasu, jak szacują jego konstruktorzy, powinien być gotowy za około trzy miesiące. A wtedy podróż w przyszłość będzie już na wyciągnięcie ręki.

Autor: Iza

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress