Przegrana w Pucharze Polski

2014-01-16

Twierdza Będzin została zdobyta, zespół z Częstochowy pokonał drużynę Damiana Dacewicza 3:2. Choć siatkarze z Będzina przegrali nieznacznie, to dla nich przygoda z Pucharem Polski właśnie dobiegła końca

Pojedynek z drużyną AZS- u przyciągnął do hali wielu widzów,  na trybunach zasiadł bowiem nadkomplet kibiców. Dzięki dobrej grze po obu stronach siatki, zgromadzeni w Łagiszy obejrzeli prawdziwe sportowe widowisko.

Pierwszy set należał do będzińskich zawodników, kolejne dwa do drużyny z Częstochowy. Czwarty set doprowadził do remisu, który sprawił niejako, że spotkanie rozpoczęło się od początku.

Tym razem do zwycięstwa Banimeksowi zabrakło kilku punktów, nie oznacza to jednak spadku formy u będzińskich zawodników, którzy uchodzą za niekwestionowanego faworyta I ligi.

Mimo porażki w Pucharze Polski, będzińska drużyna wciąż jest w pełnej gotowości.

Tydzień po meczu wyjazdowym MKS Banimex Będzin podejmie przed własną publicznością, siatkarzy z Małopolski. Kibice z pewnością liczą na kolejne ligowe zwycięstwo.

Autor: Martyna