Będzińska koalicja PO i SLD?

2014-02-27

O godzinie 16.00, po siedmiu godzinach wodzenia za nos radnych, pracowników samorządowych oraz gości, rozpoczęły się obrady w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Będzinie.

Jak okazało się podczas głosowania nad porządkiem obrad, powodem kuriozalnej sytuacji związanej z ciągłymi zamiami godziny rozpoczęcie posiedzenia był wniosek o poddanie pod głosowanie odwołania wiceprzewodniczącej Rady Miasta.

Tuż po zakończeniu sesji radna Katarzyna Maciejewska, sprawę swojego odwołania komentował zdecydowanie spokojniej.

Od jakiegoś czasu w kuluarach mówi się o koalicji jak ma zawiązać się w Będzinie pomiędzy klubem SLD, a stojącą dotychczas w mocnej opozycji Platformą Obywatelską. Doniesienia o próbach zawarcia sojuszu częściowo potwierdził przebieg środowej sesji. Sami zainteresowani sprawę komentują dość oszczędnie w słowach.

Równie wymijająco chęć zawarcia koalicji komentował prezydent Będzina.

Wyraźne stwierdzania i mocne słowa padały natomiast z ust radnych, którzy nie ukrywali że o potencjalnym sojuszu mówiło się już od jakiegoś czasu.

Bo jak inaczej wytłumaczyć nagłą próbę zmiany wiceprzewodniczącej Rady Miasta? Nieoficjalnie mówi się, że stanowisko to miało zostać objęte przez osobę z klubu Platformy Obywatelskiej. Do porozumienia między SLD a PO jednak nie doszło. Nową wiceprzewodniczącą została Grażyna Staroń.

Jak można było zauważyć radna Staroń nie cieszyła się z objęcia nowej funkcji. W końcu jak można być zadowolonym gdy od dobrego interesu miasta ważniejsze stają się polityczne układy, walka o władzę i przede wszystkim „stołki”. Warto zaznaczyć, że równie „interesująco” przebiegała czwartkowa sesja rady powiatu, na której Marian Kozieł zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego. O tym kto objął to stanowisko poinformujemy w jutrzejszym materiale.

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress