Nowe oblicze Placu Lustigera

2014-02-16

Pół miliona złotych, tyle będzie kosztowało nowe oblicze Placu Kardynała J.M. Lustigera. Pieniądze na ten cel zostały już zabezpieczone w budżecie powiatu będzińskiego.

Pierwotna wersja projektu opiewała na znacznie większą sumę. Jednak pogarszający się z roku na rok stan Placu Kardynała Lustigera spowodował sytuację, w której powiat będziński nie może dalej czekać z remontem tego miejsca.

W celu stworzenia spójnej całości modernizacja Placu Kardynała Lustigera została skonsultowana z Urzędem Miejskim w Będzinie, który odpowiada za prace prowadzone na ul. Sączewskiego.

Starostwo Powiatowe zaznacza że najważniejszym celem remontu jest wygoda i bezpieczeństwo użytkowników. Takie podejście cieszy zarówno obecnych jak i byłych mieszkańców Będzina, którzy pamiętają jeszcze lata świetności tego miejsca.

Remont placu znajdującego się w najbliższym otoczeniu budynku Starostwa Powiatowego w Będzinie nie przewiduje wycinki drzew. Planowane są natomiast dodatkowe nasadzenia.

Dzięki planowanym pracom remontowym plac słynnego kardynała ma stać się przyjazną dla mieszkańców przestrzenią publiczną. Modernizacja tego miejsca ma ruszyć tuż po rozstrzygnięciu postępowania przetargowego.

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress