Będzin z czasów okupacji

2014-03-01

Unikatowe fotografie ukazujące oblicze Będzina z czasów niemieckiej okupacji zostały zaprezentowane w ramach Akademii Historycznej. Liczba osób, która przybyła zobaczyć jak wyglądało królewskie miasto w latach 1939-1944 zaskoczyła organizatorów spotkania.

Prezentację pt „ Niemcy w Będzinie”, mieszkańcy miasta mogli obejrzeć, dzięki ciężkiej pracy Stefanii Hanusek, która przeszukując archiwa odnalazła i przeanalizowała niezwykłe fotografie.

Przedstawiony materiał multimedialny prezentujący bogatą kolekcję niepublikowanych dotychczas fotografii Będzina z okresu okupacji wzbudził spore zainteresowanie uczestników spotkania, równocześnie prowokując do wspomnień i dyskusji.

Osób pamiętających Będzin z tamtych lat jest już niewiele, a zaprezentowane fotografie stanowią znakomitą bazę na podstawie, której można by zrekonstruować piękne lecz nie istniejące już miejsca.

Zorganizowane spotkanie, było wieczorem pełnym wspomnień oraz znakomicie przeprowadzoną lekcją historii, która w Będzinie ma odbywać się cyklicznie.

Ciekawe co jeszcze kryje Będzin przed swoimi mieszkańcami. Jakie sekrety skrywają uliczki i budynki? Jak pokazali prowadzący spotkanie, miejska historia może być niezwykle interesująca.

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress