Inaugruracja z Żurawskim

2014-03-24

Niedziela w Będzinie przebiegała w iście sportowym stylu, wszystko za sprawą inauguracji piłkarskiej rundy wiosennej, w której udział wziął Maciej Żurawski. – Zawsze szedłem w duchu sportu, dlatego przyjąłem zaproszenie na otwarcie sezonu piłkarskiego. Można tu pooglądać młodych adeptów, na razie bawiących się tak naprawdę piłką, bo trudno tu mówić jeszcze o jakimś profesjonalizmie. - mówi Maciej Żurawski.

Znany piłkarz, oraz były kapitan reprezentacji Polski chętnie przyglądał się poczynaniom młodych zawodników. - Najważniejsze jest to żeby się nie zrażali jakimikolwiek niepowodzeniami, one często sprawiają, że można się lekko załamać. Trzeba wierzyć w to co się robi. - dodaje Maciej Żurawski.

Oficjalna inauguracja sezonu odbyła się dzień po zakończeniu 17 kolejki IV ligi, w której piłkarze będzińskiej Sarmacji w dobrym stylu pokonali swoich przeciwników z Knurowa 4:0. – Myślę, że piłkarze Sarmacji wszystkim kibicom sprawili wielką radość. Liczyliśmy na to po cichu, że będzie właśnie zwycięstwo, jednak chyba nikt nie spodziewał się, że aż tak wysokie. Tym bardziej gratulujemy i nadal trzymamy kciuki. – mówi prezydent Będzina Łukasz Komoniewski.

Choć w niedzielnym wydarzeniu zdecydowanie dominowała piłka nożna to nie zabrakło tam miejsca dla zawodników judo z UKS MOS BĘDZIN. – Już 10 lat bawię się tutaj w judo, doszło więc do tego że dzieci ośmioletnie są już pełnoletnie. One nie zapominają o sekcji judo i zawsze mogę na nich liczyć. Dzisiaj mogliśmy pokazać trochę umiejętności samoobrony kobiet. - opowiada instruktorka judo Jolanta Poświat.

Na stadionie OSIR-u dla pasjonatów piłki nożnej atrakcji nie brakowało. Kapryśna okazała się niestety pogoda.

 

Autor: admin

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress