„już za chwilę matura”

2014-03-13

Choć jeszcze na luzie, to sam maturalny występ zbliża się wielkimi krokami.

Klasy maturalne w LO Kopernik nie muszą się jednak obawiać matury, bo jak tłumaczą nauczyciele – przygotowania trwają już od dawna.

Od I klasy pracujemy na arkuszach maturalnych, w III klasie ze wszystkich przedmiotów nauczyciele organizują zajęcia dodatkowe – mówi nauczycielka języka polskiego Katarzyna Latos.

Uczniowie chętnie biorą w nich udział, a kadra nauczycielska, przed tym głównym egzaminem dojrzałości, dla swoich uczniów przygotowuje wiele prób.

Jest tyle tych godzin, tyle zajęć, co dwa miesiące są próbne matury, więc jeśli uczeń chce uczestniczyć to jest bardzo dobrze przygotowany – mówi nauczycielka matematyki Edyta Szałapska.

Dobrze przygotowani są ci, którzy systematycznie pracują, tak jak Dominik: Teraz od początku III klasy jest pełna mobilizacja, dodatkowe zajęcia, korepetycje – mówi Dominik Kortaz, tegoroczny maturzysta.

To właśnie korepetycje przed maturą cieszą się dużą popularnością, ale bez zaangażowania i pracy, dodatnich efektów nie będzie. W sumie, patrząc na plusy i minusy to jest jednak coś czego można się obawiać: Jedyne co, to że zadania z matematyki nie podejdą, po wczorajszej próbnej to najgorsza wydaje się matematyka – mówi Dominik Kortaz, tegoroczny maturzysta. Z matematyką nie jest zbyt dobrze bo jestem z klasy humanistycznej, ale z innymi bezproblemowo – mówi Ewelina Buchta, tegoroczna maturzystka.

A skoro matematyka to do matury zostało – 53 dni. W Wojkowicach, aby wspomóc maturzystów startuje „Matematyczne pogotowie”. Na jednym ze spotkań zaczęliśmy rozmawiać o pomocy maturzystom, którzy tak naprawdę nie są w stanie sfinansować sobie tego przygotowania z zakresu matematyki do matury – mówi rady miasta Wojkowic, Tomasz Szczerba. Dlatego to wsparcie jest bezpłatne, koszt to jedynie – zaangażowanie i systematyczność. Można po prostu zjawić się na zajęciach bądź zapisać się przez Internet.

Zajęcia startują w najbliższa sobotę od godz 12.00 do 14.00 w MOK- u w Wojkowicach, tam została wynajęta sala. W kwietniu liczba będzie zdecydowanie większa – mówi rady miasta Wojkowic, Tomasz Szczerba.

W Liceum Kopernik w Będzinie, rozpoczął się już maraton, czasem i do późnych godzin: żeby złagodzić stres wymyśliliśmy „nocne spotkania”, więc zapraszamy na piątkowe spotkania, od godz 16.00 czy 17.00 rozwiązujemy arkusze, czasem do 12 w nocy – mówi nauczycielka języka polskiego, Katarzyna Latos.

Więcej informacji na stronie: www.szczerbatomasz.pl

 

Autor: admin

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress