Płomień w półfinale

2014-03-26

Czy wielka siatkówka powróci do Sosnowca? W przyszłości jest na to szansa, wszystko za sprawą drużyny Płomienia Sosnowiec, która choć dziś gra w III lidze ma szanse na sukces.

Płomień Sosnowiec – wielce zasłużony dla polskiej siatkówki klub – gra dziś tylko w trzeciej lidze. Jest jednak szansa, że sytuacja już wkrótce ulegnie zmianie. Sosnowieccy siatkarze w tym sezonie mają na swoim koncie pasmo sukcesów. – Jestem bardzo zadowolony z tego etapu rozgrywek. Przegraliśmy tylko jeden mecz, dlatego trudno się nie cieszyć. Ostatni turniej wygraliśmy, dzięki czemu do dalszego etapu wchodzimy z pierwszego miejsca. - mówi trener Płomienia Sosnowiec, Dariusz Sobieraj.

Trzecioligowa drużyna aktualnie znajduje się w fazie przygotowań do turnieju półfinałowego. - Na razie mieliśmy treningi trochę spokojniejsze, ponieważ zagraliśmy wcześnie w dwóch turniejach pod rząd. Teraz możliwe, że więcej uwagi skupimy na sile, ale jak wiadomo już za późno jest na jakieś wielkie zmiany. – komentuje Bartłomiej Soroka, grający na pozycji przyjmującego.

Szansa na zwycięstwo i awans do drugiej ligi wydaje się realny, drużyna musi tylko podtrzymać swoją dobrą passę. Kapitan drużyny Bartosz Chrzanowski mówi: Regulamin jest prosty, trzeba wygrać wszystkie mecze do końca żeby awansować na szczebel centralny. Zostało nam sześć spotkań, możemy pięć wygrać, ostatni przegrać i cel nie zostanie osiągnięty, dlatego tutaj nie ma już półśrodków.

Płomień przez lata był wizytówką zagłębiowskiej siatkówki mężczyzn. Sosnowieccy kibice z pewnością liczą na powrót Plus ligi do ich miasta. – Po cichu na to liczymy. Obecnie wszystko to odbywa się jednak małymi krokami. Jesteśmy w trzeciej lidze, walczymy o awans do drugiej i mam nadzieje, że udam nam się to zrealizować. – dodaje trener sosnowieckiej drużyny

Turniej półfinałowy sitarze Płomienia Sosnowiec rozegrają pomiędzy 11 i 13 kwietnia w Sędziszowie Małopolskim. Czy drużyna i tym razem okaże się niepokonana? Trzymajmy kciuki.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress