Spokojna sesja w mieście

2014-03-26

Przebieg marcowej sesji Rady Miasta Będzina w niczym nie przypominał obrad sprzed miesiąca. Posiedzenie przebiegało bez zakłóceń i okraszone zostało znakomitym koncertem duetu Need For Strings.

Tradycyjnie już w ostatnią środę miesiąca odbyła się sesja Rady Miejskiej Będzina. Posiedzenie rozpoczęło się od uroczystego wręczenia nagród za osiągnięcia w dziedzinie kultury. Wśród osób, które otrzymały statuetkę Jana Dormana, znalazł się członek Towarzystwa Przyjaciół Będzina Janusz Marzec.- Czuje się zaszczycony ta nagrodą, starałem się zawsze w ramach Towarzystwa Przyjaciół Będzina wspierać kulturę. – mówi nagrodzony Janusz Marzec

Prezydent miasta nagrodził również mieszkańców miasta, którzy poprzez swoją działalność zasłużyli się dla miejskiego sporu. Za całokształt działalności na rzecz będzińskiej siatkówki wyróżniony został Dariusz Syguła. - Fantastyczne uczucie dostać taką nagrodę. To jest zasługa zarówno moich trenerów, kolegów oraz działaczy klubu. Ta nagroda jest nie tylko wyróżnieniem dla mnie ale również dla całego klubu. Idziemy więc w dobrym sportowym kierunku. – komentował kierownik MKS-u Banimex Będzin, Dariusz Syguła.

Uroczysta część środowej sesji zakończyła się muzycznym akcentem. – Chciałbym, żeby każda sesja była okraszona takim koncertem, oczywiscie o równie mocnym brzmieniu. Takie rzeczy najbardziej kruszą te złe emocje, które ewentualnie na tej sali mogą pojawić się w trakcje dyskusji. – komentował przewodniczący Rady Miasta, Sławomir Brodziński.

Następnie radni Będzina przeszli do merytorycznej części sesji, która tym razem miała charakter sprawozdawczy. - Dzisiaj jest blok tematów związanych z polityką społeczną związanych z realizacją wieloletnich programów oraz ich realizacją ubiegłym roku.- dodaje Sławomir Brodziński.

Marcowe posiedzenie radnych, w przeciwieństwie do lutowej sesji przebiegało niezwykle spokojnie i bez zbędnych przerw. Było uroczyście i przede wszystkim bardzo merytorycznie. Warto dodać, że Komisja Budżetu i Rozwoju Miasta zyskała nowego wiceprzewodniczącego. Funkcję tę objął Waldemar Szydło, który na tym stanowisku zastąpił radną Grażynę Staroń.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress